TIPS

Smartmusic

Link

SmartMusic je popredná hudobná vzdelávacia platforma, ktorá uľahčuje študentom cielené precvičovanie, a okamžitú spätnú väzbu.

Transcribe

Software na sťahovanie, spomaľovanie, preľadovanie a loopovanie nahrávok.

Link

The Transscribe! aplikácia je pomocníkom pre ľudí, ktorí chcú vypracovať hudobnú skladbu z nahrávky, aby ju napísali, alebo si ju prehrali sami, alebo oboje. Nerobí prepis za vás, ale je to v podstate špecializovaný hráčsky program, ktorý je optimalizovaný na účely prepisu. Má mnoho funkcií špecifických pre transkripciu, ktoré nenájdete na bežných hudobných prehrávačoch.

Mnoho ľudí ho používa aj na nácvik hrania. Dokáže okamžite zmeniť výšku tónu a rýchlosť a môžete uložiť a vyvolať ľubovoľný počet pomenovaných slučiek. Môžete si teda precvičiť všetky klávesy a môžete zrýchliť aj spomaliť. V pomocníkovi Transcribe! pod nadpisom „Rôzne témy“ je niekoľko rád o precvičovaní hry.

A používa sa aj na prepis reči. Vďaka podpore nožných pedálov a vynikajúcej kvalite spomaleného zvuku je na tento účel vynikajúcou voľbou. Niekoľko rád o prepise reči nájdete v pomocníkovi aplikácie Transcribe! pod nadpisom „Rôzne témy“.

Jamey Aebersold Jazz – podklady

Link

Pre všetkých inštrumentalistov a vokalistov. Zvuk obsahuje 30 rozšírených stôp zaznamenaného pozadia. Skvelý základ na učenie sa základných zručností v durových a molových tóninách. Pokročilí hráči budú chcieť pracovať na „dvojitom načasovaní“, hraní „vonku“ a „side-slipingu“ vo všetkých tóninách v pohodlných tempách. V špeciálnych skladbách hrá Jamey Aebersold rôzne cvičenia a sóluje na svojom saxofóne so skutočnými strihmi z Volume 24, takže môžete počuť a ​​vidieť, ako používať túto sadu. Všetky cvičenia a saxofónové sóla na demo skladbách sú prepísané a zapísané v knihe! Každý deň/týždeň/cvičenie vyberte iný kľúč.

Music Speed Changer

Link

Music Speed ​​Changer vám umožňuje meniť rýchlosť zvukových súborov na vašom zariadení v reálnom čase bez ovplyvnenia výšky tónu (časové roztiahnutie) alebo zmenu výšky tónu bez zmeny rýchlosti (posun výšky tónu). Alternatívne je možné nastaviť rýchlosť aj výšku tónu spolu s jedným ovládačom. Aplikácia je tiež hudobnou slučkou – môžete spomaliť rýchlosť skladby a opakovať časti hudby pre jednoduché cvičenie.

 

Upravený zvuk môžete tiež uložiť do zvukového súboru MP3 alebo WAV na zdieľanie s priateľmi alebo počúvanie v inom prehrávači.

Metronóm

Link

Intuitívne rozhranie, nabité všetkými funkciami, ktoré potrebujete na precvičenie tempa. Výkonné prispôsobenie, skalopevná presnosť
a správa setlistu svetovej triedy. Táto aplikácia je nevyhnutnosťou
pre každého hudobníka. A takmer všetko je zadarmo!

Existujúce metronómové aplikácie sa nám veľmi nepáčili. Tak sme urobili lepšiu. Metronome od Soundbrenner je navrhnutý ako profesionálny nástroj, ktorý pomôže všetkým hudobníkom hrať s bezchybnou presnosťou. Je to výkonný spoločník pre každého, bez ohľadu na váš nástroj alebo úroveň zručností. Metronome od Soundbrenner funguje skvele pre každodenné cvičenie, živé vystúpenia alebo v nahrávacom štúdiu